Una Ulla

SInger | Vocal Coach

Una Ulla singer | songwriter | vocal coach from Latvia

Kobe un sake

Sake (), Japānā saukts arī par ņihonšu (Japānas alkohols, nihonsyu, 日本酒), vēl, dažādu valodu tulkojumos pazīstams ar nosaukumu rīsu vīns, ir radies Japānā. Tas tiek gatavots no fermentētiem rīsiem. Taču nav īsti precīzi saukt sake par rīsu vīnu, jo gatavojot vīnu, alkohols (etanols) tiek iegūts fermentējot cukuru kas ir vīnogās, taču sake tiek brūvēts līdzīgi kā alus, bet tomēr savādāk... Lēnāk pār tiltu: sake ražošanas procesā vienlaicīgi no cietes rodas cukurs un tad no cukura alkohols, taču alus brūvēšanā šie soļi esot skaidri iedalīti. Sīkāk par ķīmiju šim procesam, jābrauc pašiem uzzināt kādā no sake rūpnīcām. Un šeit nu ir iemesls atbraukt uz Kobi, jo tieši vieta ar nosaukumu Nada (灘区) Kobē, ir pazīstama kā vieta, kur tiek ražots visgardākais Japāņu sake.

Nadā ir atrodamas senākās Japānas sake tradīcijas, kas pilnveidotas gadsimtu gaitā un nepazaudē savu kvalitates zīmolu arī mūsdienās. Šī gardā sake noslēpums esot īpašais Rokko kalnu ūdens. Pateicoties ūdenim un Rokko kalnu vieglajam vējam aug gardi rīsi. Kombinējot šos rīsus un Rokko kalnu lielisko ūdeni, tiek brūvēts gardākais sake no Japānas.

Viena no manām visiemīļotākajām vietām, kuru iesaku jebkuram viesim, ir sake rūpnīca Kobe Šu Šin Kan (Kobe Shu Shin Kan, 神戸酒心館) un lieliskais restorāns Sakabajaši (Sakabayashi, さかばやし) tai blakus. Tur iesaku nobaudīt sake paraugu (Waon, 和音) piedāvājumu, kurā ietilpst četri dažādi sake, kuri tiek novietoti jums priekšā pēc garšas īpašībām no saldākā, viegli dzeremākā (japāniski: amaguči, amakuchi,甘口), līdz nedaudz stiprākas garšas, sausākajam (japāniski: karaguči, karakuchi, 辛口). Tos ir ieteikts dzert noteiktā secībā lai stiprākie nenomāc garšu saldākajiem. Četri sake paraugi būs dāsns apjoms alkohola.

Mans personīgais ieteikums maltītei Sakabajaši restorānā ir soba (griķu nūdeles, soba, 蕎麦) komplekts ar tempuru (mīklā fritētiem dārzeņiem un zivīm, tenpura, 天ぷら). Šis kopā vienai personai izmaksā apmēram 3500 jēnas (27 eiro). Restorānā ir lieliska atmosfēra, viss ir dabīgā kokā ar japāniskiem ziedu izkārtojumiem  uz galda un patīkamu mūziku. Neļaujiet ēdienkartei jūs nobiedēt, tā ir tikai japāniski, taču ir arī dažas bildes. Uz vietas ir iespējams iegādāties sake līdziņemšanai tieši no rūpnīcas.

Ar ko ir jārēķinās baudot sake? Salīdzinājumam: vīns satur apmēram 9% līdz 16% alkohola, alus 3% līdz 9%. sake satur apmēram 18% līdz 20 % alkohola, taču tiek atšķaidīts pirms iepildīšanas pudelēs, līdz vidēji 15%. Šeit arī, droši vien, ir atbilde, kādēļ tas tiek saukts par rīsu vīnu, jo stiprums ir līdzīgs vīnam. Lai cilvēks zina, ar kādu pūķi jārēķinās.

Ja esi baudījis sake kaut kur citur nevis Japānā, iespēja ir, ka tas nav bijis labs reprezentatīvs materiāls, tādēļ pat tiem ar ne īpaši iespaidīgu pieredzi, iesaku apmeklēt kādu vietu, kur sake tradīcijas ir senas un izkoptas, kā piemēram Nadas Šu Šin Kan brūvētava.

Nobeigumāl par tradīciju, kura iemanto aizvien lielāku popularitati un ir domāta sake tradīciju saglabāšanai Japānā.

Kā pirmo dzērienu vakaram izvēlies ņihonšu!

Kontekstam, Japānā, parasti, pirmais dzēriens ir alus, šeit saukts par nama bīru (namabiru, 生ビール), taču Kobe vēlas, lai pirmais dzēriens ir sake. Arī oficialos pasākumos Nada sake ir vienmēr piedāvājumā viesiem, un tad nu es iedomājos par Latviju un alkoholiskajiem ražojumiem. Lai atbalstītu savējos.

Kā pirmo dzērienu vakaram, izvēlies Latvijas alu / sidru / vīnu / visu ko mēs ražojam!