Una Ulla

SInger | Vocal Coach

Una Ulla singer | songwriter | vocal coach from Latvia

Noķerti miglā

Kādēļ cilvēki kāpj kalnos?

- Lai redzētu cik skaisti ir lejā!


DSC_0721.JPG

Šī ģeniālā atbilde mani jau ilgu laiku ir fascinējusi. Ja nemaldos, to izlasīju kādā kompilācijā no bērnu domrakstu pērlēm. Un tieši par šo iedomājos, kad nesen devos uz Maja kalnu. Vakars bija skaidrs, taču jo augstāk kalnos mēs braucām, jo miglaināks viss kļuva, līdz cerības ieraudzīt slaveno nakts skatu izzuda pavisam, taču tajā vietā mūs sagaidīja vispasakainākā migla un šausmu filmu cienīgi lieliskākie ēnu skati, un mans favorīts, zvaigžņu ceļš.

Kur, kas ir Maja?

Kalns Maja (摩耶山, Maya-san) atrodas Rokko kalnu  masīvā (六甲山, Rokkō-san), Kobes teritorijā, Hjogo prefektūrā. Maja ir 698.6 m augsts un ir viena no augstakajām, arī visiemīļotākajām tūristu virsotnēm Rokko kalnu masīvā. Maja atrodas Setonakai nacionālā parka teritorijā (瀬戸内海国立公園, Setonaikai Kokuritsu Kōen).

DSC_0727.JPG

Maja ir ērti pieejams gan pa tūristu takām, kas ved uz kalna virsotni, gan ar mašīnu, ar kalnu gaisa tramvaju (Maya Cableway & Ropeway) un autobusiem kas kursē pa tūristu iemīļotākajām vietām. Kikusedai ir skatu punkts, kurš tiek saukts par Desmit milljonu dolāru nakts skatu (1000万ドルの夜景, Ten Million Dollar Night View) un ir viens no trīs iespaidīgākajiem skatupunktiem Japānā. No Maja virsotnes var redzēt visu Osakas līci (大阪湾, Osaka Bay), Kobi (神戸),  Ņišinomiju (西宮, Nishinomiya), Amagasaki (尼崎) un Sakai (), kā arī Kansai Starptautisko lidostu (関西国際空港, Kansai International Airport) un Kobes lidostu (神戸空港, Kobe Airport).

Es noteikti došos vēlreiz, lai apskatītu, cik skaisti ir lejā.

Šiet var atrast arī citus skaistus nakts skatus Kobē.